Putin’den ‘Rus Baharı’ açıklaması

Başkan Vladimir Putin “Sivastopol ve Kırım halkı bizim gururumuzdur. On yıllar boyunca anavatana sadık kaldılar, kendilerini Rusya’dan asla ayırmadılar ve Kırım’ın ortak ailemize geri dönmesini mümkün kılan şey de tam olarak budur. Aynı şey Donbas ve Novorossiya için de geçerlidir” dedi.

‘SADIK HALKI GERİ İSTİYORUZ’

Rusya Devlet Başkanı Putin dün geceki konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Kırım, sadece stratejik açıdan hayati bir bölge değil, sadece tarihimizin, geleneklerimizin ve Rusya’nın gururunun bir parçası değil, Kırım her şeyden önce halktır. Sivastopol ve Kırım halkı, bizim gururumuzdur. On yıllar boyunca anavatana sadık kaldılar, kendilerini Rusya’dan asla ayırmadılar ve Kırım’ın ortak ailemize geri dönmesini mümkün kılan şey de tam olarak budur.

‘RUS BAHARI’

Aynı şey Donbas ve Novorossiya için de geçerlidir. Orada yaşayan insanlar ‘Rus Baharı’ günlerinde ailelerine dönme isteklerini ifade ettiler. Onların eve dönüş yolu, çok daha büyük zorluklar ve trajediler içeriyordu. Yine de bunu başardık ve bu aynı zamanda devletimizin tarihinde büyük bir olaydır.

‘ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ, ALTERNATİF GÜZERGAHLAR OLACAK’

Şimdi ilerleme kaydediyor ve birlikte, yan yana ilerliyoruz. Daha bu sabah Rostov’dan Donetsk, Mariupol ve Berdyansk’a giden demiryolunun onarıldığına dair bir haber aldım. Bu çalışmalara devam edeceğiz ve yakında trenler, doğrudan Sivastopol’e gidecek. Bu, Kırım Köprüsü yerine bir başka alternatif güzergah olacaktır.”

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x