Orkun Kökçü, Kadro Dışı Bırakıldı

Geçtiğimiz sezon Feyenoord’da etkileyici bir performans sergileyerek Hollanda Ligi’ni kazanan 23 yaşındaki Orkun Kökçü, yaz transfer döneminde gelen birçok teklif arasından Benfica’yı tercih etmişti.

Record’da yer alan habere göre; Benfica teknik direktörü Roger Schmidt, ligde oynanacak Casa Pia karşılaşmasında Orkun Kökçü’yü maç kadrosuna dahil etmedi.

VERDİĞİ RÖPORTAJ SONRASI KADRO DIŞI BIRAKILDI

Orkun Kökçü bir basın kuruluşuna verdiği röportajda, Benfica’daki rolünden memnun olmadığını dile getirerek, “Buraya geldiğimden beri beni özel hissettiren biri olmadı. Buna teknik direktör Roger Schmidt de dahil. Ben masaya vuran ya da taleplerde bulunan biri değilim ama belki de bana verdiği rol nedeniyle fazla mütevazıydım. Teknik direktör beni savunmaya yakın oynatıyor, bana her türlü görevi veriyor ama benim niteliklerimden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız buna gerek yok. Ben ileriyi düşünen biriyim, ileriye attığım paslarla tanınırım. İstatistiklerim bunu ispatlıyor. Benfica için daha fazlasını verebilirim. Belki de hayal kırıklığım bundan kaynaklıdır.” şeklinde konuşmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x