Başbakan’ın yemek fotoğrafına sert eleştiriler

Danimarka Başbakanı Mette Frederiksen’in Pazar günü ailesine yemek yaparken evinde çekip yayınladığı Instagram paylaşımı gündem oldu.

2019 yılından beri başbakan olarak görev yapan 46 yaşındaki Frederiksen’in ailesine yemek hazırlarken çekilen fotoğrafında bir detaya takılan takipçileri Başbakan’ı eleştirdi.

Sosyal medya kullanıcıları Frederiksen’in çiğ tavuk keserken ayrı bir kesme tahtası kullanmamasına tepki gösterdi. Takipçiler, Frederiksen’in soğanlarla birlikte çiğ tavuğu da aynı tahtada kestiğine dikkat çekti.

Bazı sosyal medya kullanıcıları, “Şaka mı yapıyorsun?”, “Sebzelerle çiğ tavuğu aynı kesme tahtasında kesemezsin, ciddi misin?” yorumunu yaparken, Frederiksen de bunlara yanıt verdi.

“Pazar günü ve ailem için yemek” ifadesini yazdığı mesajına çok sayıda yorum gelince, Instagram’ın “hikayeler” bölümü üzerinden bir paylaşım yapan Frederiksen, yemek yapma sürecini anlattı. Frederiksen, “Elbette tencerede soğan ve tavuk yeterince ısıtılmalıdır. Bu arada, hem kesme tahtası hem de bıçak işlemlerden sonra yıkandı.” diye yazdı. Frederiksen bu mesajının sonuna ise göz kırpan bir emoji ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x