Tolga Savacı neden ülkeyi terk etti? ‘Bizim jenerasyona iş vermiyorlar’

80’li yıllarda Yeşilçam’ın birçok kadın yıldızıyla kamera karşısına geçen Tolga Savacı, uzun süredir yaşadığı Amerika’nın New Jersey eyaletinde geçirdiği kalp krizi sonucu 60 yaşında gözlerini yumdu. Acı haberi Savacı’nın 2015 yılında Bebek Ayşe Sultan Korusu’nda nikâh masasına oturduğu üçüncü eşi, yazar Nermin Bezmen duyurdu.

“DEV YÜREKLİ SEVDİCEĞİMİ KAYBETTİM”

Instagram hesabından eşini fotoğrafını paylaşım yapan Bezmen, “Yüreğim kanıyor! Kanıyor! Kaybettim, dev yürekli sevdiceğimi. Ansızın çıktı sonsuza yolculuğuna. Ben yerle gök, yangınlarla buzlar arasında kayıplarda. Canım Sibel, Zeynep Savacı, Atilla’cığım, canım evlatlarım Pamira, Cazım, Ariella, Shawn, canım torunlarım Pia, Shaya, Luna derin acımızı yaşıyoruz” mesajını yazdı.

“ANSIZIN ARAMIZDAN AYRILDI”

Ünlü oyuncunun ablası Sibel Savacı da “Güzel ruhlum, koca yüreklim, savaşçı canım kardeşim, dostum, arkadaşım. Tolga Savacı maalesef ansızın aramızdan ayrıldı. Huzur içinde uyu birtanem, değerli, bir tanecik kardeşimiz. Tarifsiz üzgünüz. Değerlerinle, gönlünle tüm varlığınla bu yaşamı bizimle paylaştığın için teşekkür ederiz. Bir tanemiz evladı Atilla’ya, sevgili eşi Nerminciğime, tüm sevenlerine de sabır dilerim. Huzur içinde uyu, yolun ışık olsun Tolgam” ifadelerini kullandı.

“İNANMADIĞIM İŞLERDE YER ALMAK İSTEMİYORUM”

Klasik otomobil hobisini Amerika’da işe çeviren; otomobillerin düzeltmeleri yapıp satan Savacı, “Yaşam planınım artık ABD üzerine kurulu. Bugün de ölmeye hazırım memleketim için ama evde hayal kurup, bir şeyler bekleyerek ya da inanmadığım işlerde yer alarak hayatımı devam ettirmek istemiyorum, idealistim” demişti.

“ŞOKE OLDUM, İNANAMADIM”

TV8’de ekranlara gelen ‘Aramızda Kalmasın’ programına telefon bağlantısı gerçekleştiren Yalçın Dümer, vefat haberiyle sanat dünyasını yasa boğan Tolga Savacı hakkında çarpıcı sözler sarf etti.

Son olarak 2014 yılında ‘Kurt Seyit ve Şura’ dizisinde rol alan meslektaşının Amerika’ya yerleşme nedenine dair konuşan Dümer, “Önce Yılmaz Zafer gitti, şimdi Tolga. Şoke oldum, inanamadım. Gözyaşlarımı tutamadım çünkü çok teşrikimesaimiz var. Çok iyi bir dosttu, dürüsttü. Sırrınızı paylaşabileceğiniz, arkanızdan hançerlemeyecek karakterde çok güzel bir adamdı. Neden Amerika’ya gitti bilmiyorum ama bizim jenerasyonumuza iş vermiyorlar. Vermesinler, biz zaten insanların kalbinde taht kurduk” dedi.

“YAŞLILIĞINI YAŞAYAMADI”

Bir döneme damga vuran 59 yaşındaki oyuncu ve sunucu, “Tolga bizim zamanımızın en yakışıklı adamıydı. İş vermediler, belki de o yüzden Amerika’ya gitti. Yaşlılığını yaşayamadı bu adam, çok genç öldü. Uzun süredir görüşmüyoruz ama ‘Barışta Savaşanlar’ döneminde çok güzel dostluğumuz oldu. Hatıralar çok kıymetli oluyor. Öldüğüne inanmak istemiyorum. Adam gibi adamdı” sözleriyle duygularını dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x