Oktay Derelioğlu: Şoför koltuğuna oturunca karakterinizi değiştirmeyin!

Eski milli futbolcu Oktay Derelioğlu ve eşi Başak Derelioğlu 5 Aralık günü saat 14.37 sıralarında Kadıköy’de trafikte yolun daralması sonucunda tartışma yaşadığı Zekai ve Nurettin Karaçoban, tarafından saldırıya uğramıştı.

Olayın ardından gözaltına alınan Zekai ve Nurettin Karaçoban, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından “Kasten yaralama” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

İDDİANAME

İddianamede, şüpheliler Nurettin ve Zekai Karaçoban’ın kullandıkları araçla, müşteki Oktay ve eşi Başak Derelioğlu’nun içinde bulunduğu araçla trafikte öne geçme sebebiyle aralarında tartışma yaşadıkları, çıkan tartışma sonucunda şüpheliler Nurettin ve Zekai Karaçoban’ın, müşteki Oktay Derelioğlu’nu, kişideki etkisi basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek ölçüde ve saptanan kırığın hayati fonksiyonlarına etkisi orta iki derece olacak şekilde yaraladıkları belirtildi. İddianamede, şüphelilerin “Kasten yaralama” suçundan 1 buçuk yıldan 4 buçuk yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları talep edildi.

“KİMSE KİMSEYLE TARTIŞMASIN”

Oktay Derelioğlu, Nişantaşı City’s’te görüntülendi. Geçtiğimiz aylarda trafikte yanında eşi Başak Derelioğlu varken saldırıya uğrayan ve omzundan sakatlanan eski milli futbolcu, “Şu an iyiyim. Herkesin trafik konusuna dikkat etmesi gerekiyor. Şoför koltuğuna kim oturursa otursun değişik bir hal alıyor. Yurt dışında herkes birbirine saygılı… Türkiye’de trafikte kimse kimseyle tartışmasın. Biraz sevgi ve saygı… Şoför koltuğuna oturunca karakterinizi değiştirmeyin” dedi.

“BEN KÜFÜR ETMİŞİM VE BEN SIKIŞTIRMIŞIM”

“Hukuki süreç devam ediyor” diyen Derelioğlu, “Hakim karşısında, ‘Ben küfür etmişim ve ben sıkıştırmışım’ dediler. İftira da var. Eşimde yanımdaydı. Saldırıya uğradım ve iftira attılar. Özür dilemek erdemdir. Türk adaleti en iyi kararı verecektir” dedi. Sağlığından bahseden Derelioğlu, “Doktorum başarılı ameliyat yaptı. Sonrasında fizik tedavi devam etti. Şu an büyük ölçüde iyiyim” diye konuştu.

“MADDİ TAZMİNAT DAVASI DA AÇTIM”

Teknik direktörlük için görüşmeleri olduğunu belirten Derelioğlu, “Sağlık sorunu olunca gelen teklifleri değerlendiremedim. Ya yurt içi ya da dışında teklifler var. Bu olay olmasa şu an çalışıyordum. Onunla ilgili maddi tazminat davası da açtım” ifadelerini kullandı. 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x